My Favorite Movies


  fb1475177213's Rating My Rating
1
Alien (1979,  R)
2
Aliens (1986,  R)
3
Manions Of America, The (1981,  Unrated)
Manions Of America, The
This is what started my obsession
4
Taffin (1987,  R)
5
Robinson Crusoe (1996,  PG-13)
6
Mars Attacks! (1996,  PG-13)
7
The Lawnmower Man (1992,  R)
8
After the Sunset (2004,  PG-13)
9
Dante's Peak (1997,  PG-13)
10
Detonator (Death Train) (1993,  R)
11
Mamma Mia! (2008,  PG-13)
12
The Fourth Protocol (1987,  R)
13
The Matador (2005,  R)
14
The Thomas Crown Affair (1999,  R)
15
The World Is Not Enough (1999,  PG-13)
16
Laws of Attraction (2004,  PG-13)
17
Evelyn (2002,  PG)
18
Mrs. Doubtfire (1993,  PG-13)
19
Tomorrow Never Dies (1997,  PG-13)
20
Live Wire (1992,  R)
21
Seraphim Falls (2007,  R)
22
Detonator 2: Night Watch (1995,  R)
23
Die Another Day (2002,  PG-13)
24
GoldenEye (1995,  PG-13)
25
The Tailor of Panama (2001,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments