My Favorite Movies


  fb1479817123's Rating My Rating
1
Camp Rock (2008,  G)
2
Disturbia (2007,  PG-13)
3
New York Minute (2004,  PG)
4
The Other End of the Line (2008,  PG-13)
5
Fida (2004,  Unrated)
6
Tere Naam (2003,  Unrated)
7
36 China Town (2006,  Unrated)
8
Home Alone (1990,  PG)
9
Elf (2003,  PG)
10
Jab We Met (2007,  Unrated)
11
New York (2009,  Unrated)
New York
i'm so gonna cry
if i see this
12
Tera Mera Ki Rishta (2009,  Unrated)
13
Dosti (2006,  Unrated)
14
Fanaa (2006,  Unrated)
Fanaa
choices.we take time 2 make these
but for zooni ali beg, played by the beautiful kajol her life is different
being blind and falling in love with rehan (aamir khan) the roadside romeo
15
Yaaran Naal Baharaan (2005,  Unrated)
16
Namastey London (2007,  Unrated)
17
The Legend of Bhagat Singh (2002,  Unrated)
18
Singh Is Kinng (S.I.K.) (2008,  Unrated)
19
Kuch Kuch Hota Hai (1998,  Unrated)
20
Kal Ho Naa Ho (2003,  Unrated)
21
Dil Apna Punjabi (2006,  Unrated)
22
Asa Nu Maan Watna Da (2004,  Unrated)
23
Lagaan - Once Upon a Time in India (2001,  PG)
24
Kal Kisne Dekha (2009,  Unrated)
25
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
26
Mean Girls (2004,  PG-13)
27
Grease (1978,  PG)
28
Shrek (2001,  PG)
29
Kismat Konnection (Lucky Charm) (2008,  Unrated)
Kismat Konnection (Lucky Charm)
it was a nice film
not like other love stories with a modern twist
30
Chup Chup Ke (2006,  Unrated)
31
Just My Luck (2006,  PG-13)
32
Lucky (2005,  R)
33
Mujhse Dosti Karoge (2002,  Unrated)
34
Rab Ne Bana Di Jodi (A Couple Made by God) (A Match Made in Heaven) (2008,  Unrated)
Rab Ne Bana Di Jodi (A Couple Made by God) (A Match Made in Heaven)
funny movie, nice songs
gr8 actors
full punjabi entertainment
35
The Last House on the Left (2009,  R)
36
Love Aaj Kal (2009,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments