My Favorite Movies


  fb1479835725's Rating My Rating
1
Casablanca (1943,  PG)
2
Diary of a Mad Black Woman (2005,  PG-13)
3
Saving Private Ryan (1998,  R)
4
300 (2007,  R)
5
Angel Rodriguez (2006,  Unrated)
6
City of Angels (1998,  PG-13)
7
Dirty Dancing (1987,  PG-13)
8
Fight Club (1999,  R)
9
Finding Nemo (2003,  G)
10
Forrest Gump (1994,  PG-13)
11
Grease (1978,  PG)
12
Pretty Woman (1990,  R)
13
Sin City (2005,  R)
14
The Godfather (1972,  R)
15
The Shawshank Redemption (1994,  R)
16
V for Vendetta (2006,  R)
17
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
18
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
19
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
20
Braveheart (1995,  R)
21
A Walk to Remember (2002,  PG)
22
The Notebook (2004,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments