Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  fb1486726521's Rating My Rating
1
Love Actually (2003,  R)
2
What a Girl Wants (2003,  PG)
3
Girl With a Pearl Earring (2003,  PG-13)
4
Valmont (1989,  R)
5
The Way We Were (1973,  PG)
6
Bend It Like Beckham (2003,  PG-13)
7
He's Just Not That Into You (2009,  PG-13)
8
You've Got Mail (1998,  PG)
9
Sleepless in Seattle (1993,  PG)
10
Working Girl (1988,  R)
11
Lady Sings the Blues (1972,  R)
12
The Mambo Kings (1992,  R)
13
When Harry Met Sally (1989,  R)
14
Falling in Love (1984,  PG-13)
15
What Happens in Vegas (2008,  PG-13)
16
Gigi (1958,  G)
17
Funny Girl (1968,  G)
18
Funny Lady (1975,  PG)
19
West Side Story (1961,  Unrated)
20
My Fair Lady (1964,  G)
21
Chicago (2002,  PG-13)
22
Vegas Vacation (1997,  PG)
23
Happy Birthday to Me (1981,  R)
24
Misery (1990,  R)
25
Interview with the Vampire (1994,  R)
26
Rain Man (1988,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments