My Favorite Movies


  fb1489810519's Rating My Rating
1
Indochine (1992,  PG-13)
2
Fight Club (1999,  R)
3
Brazil (1985,  R)
4
8 1/2 (1963,  Unrated)
5
Les Femmes (1969,  Unrated)
6
The Warriors (1979,  R)
7
Moonstruck (1987,  PG)
8
The Apartment (1960,  Unrated)
9
And God Created Woman (1988,  R)
10
Bullitt (1968,  PG)
11
Elizabeth (1998,  R)
12
Diabolique (1996,  R)
13
Dancer in the Dark (2000,  R)
14
Breaking the Waves (1996,  R)
15
Metropolis (1927,  Unrated)
16
Female Trouble (1974,  R)
17
The Nightmare Before Christmas (2008,  PG)
18
Charade (1963,  G)
19
Amores Perros (2001,  R)
20
Dumbo (1941,  G)
21
Clue (1985,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments