My Favorite Movies


  fb1492717883's Rating My Rating
1
21 Grams (2003,  R)
2
Pink Floyd - The Wall (1982,  R)
3
Into the Wild (2007,  R)
4
The Fifth Element (1997,  PG-13)
5
Irreversible (2002,  Unrated)
6
Nikita (La Femme Nikita) (1990,  R)
7
Basic Instinct (1992,  R)
8
Angel Heart (1987,  R)
9
Trainspotting (1996,  R)
10
La Fidélité (Fidelity) (2000,  Unrated)
11
The Matrix (1999,  R)
12
The Virgin Suicides (2000,  R)
13
Lost In Translation (2003,  R)
14
Kill Bill: Volume 1 (2003,  R)
15
Kill Bill, Volume 2 (2004,  R)
16
Titanic (1997,  PG-13)
17
Amelie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) (2001,  R)
18
Casino (1995,  R)
19
37°2 le Matin (Betty Blue) (37.2 Degrees in the Morning) (1986,  Unrated)
20
Pulp Fiction (1994,  R)
21
Fight Club (1999,  R)
22
A Clockwork Orange (1971,  R)
23
X-Men Origins - Wolverine (2009,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments