My Favorite Movies
| fb1496529276's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
A Summer Place (1959, Unrated) |
|
| 2 |
Pillow Talk (1959, Unrated) |
|
| 3 |
Rome Adventure (1962, Unrated) |
|
| 4 |
Dirty Dancing (1987, PG-13) |
|
| 5 |
The Notebook (2004, PG-13) |
|
| 6 |
Parrish (1961, Unrated) |
|
| 7 |
Apocalypto (2006, R) |
|
| 8 |
Jurassic Park (1993, PG-13) |
|
| 9 |
Gran Torino (2009, R) |
|
| 10 |
Cinema Paradiso (Nuovo Cinema Paradiso) (1988, R) |
|
| 11 |
The Outlaw Josey Wales (1976, PG) |
|
| 12 |
Dances With Wolves (1990, PG-13) |
|
| 13 |
The Sound of Music (1965, G) |
|
| 14 |
Sleepless in Seattle (1993, PG) |
|
| 15 |
Spartacus (1960, PG-13) |
|
| 16 |
The Big Country (1958, Unrated) |
|
| 17 |
The Unforgiven (1960, Unrated) |
















