Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  fb1512665802's Rating My Rating
1
Everything is Illuminated (2005,  PG-13)
2
Paris Je T'aime (2007,  R)
3
Monty Python and the Holy Grail (1975,  PG)
4
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
5
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
6
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
7
Jules and Jim (1962,  Unrated)
8
The White Bus (1967,  Unrated)
9
Love Actually (2003,  R)
10
Pride and Prejudice (2005,  PG)
11
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) (2001,  PG)
12
Harry Potter and the Half-Blood Prince (2009,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments