My Favorite Movies
| fb1519166709's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Fight Club (1999, R) |
|
| 2 |
Fear and Loathing in Las Vegas (1998, R) |
|
| 3 |
Blow (2001, R) |
|
| 4 |
Serpico (1973, R) |
|
| 5 |
Spun (2003, R) |
|
| 6 |
Pulp Fiction (1994, R) |
|
| 7 |
A Clockwork Orange (1971, R) |
|
| 8 |
The Doors (1991, R) |
|
| 9 |
American History X (1998, R) |
|
| 10 |
The Matrix (1999, R) |
|
| 11 |
The Green Mile (1999, R) |
|
| 12 |
Trainspotting (1996, R) |
|
| 13 |
One Flew over the Cuckoo's Nest (1975, R) |
|
| 14 |
American Gangster (2007, R) |
|
| 15 |
Training Day (2001, R) |
|
| 16 |
Rane (The Wounds) (1998, G) |
|
| 17 |
Pretty Village, Pretty Flame (1997, Unrated) |
|
| 18 |
Hadersfild (Huddersfield) (2007, PG) |


















