Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  fb1522973022's Rating My Rating
1
Death Race (2008,  R)
2
The Pursuit of Happyness (2006,  PG-13)
3
Mean Girls (2004,  PG-13)
4
Mr. & Mrs. Smith (2005,  PG-13)
5
The Time Traveler's Wife (2009,  PG-13)
The Time Traveler's Wife
What a gr8 book story !
6
Pride and Prejudice (2005,  PG)
7
Death at a Funeral (2007,  R)
8
Crank (2006,  R)
Crank
Best Of The Best !
9
A Walk to Remember (2002,  PG)
10
Love Don't Cost a Thing (2003,  PG-13)
11
10 Things I Hate About You (1999,  PG-13)
12
Boom! Hollywood's Greatest Disaster Movies (2000,  Unrated)
13
Just Like Heaven (2005,  PG-13)
14
The Perfect Man (2005,  PG)
15
Ice Princess (2005,  G)
16
Rocky Balboa (2006,  PG)
17
Rambo (Rambo IV) (2008,  R)
18
Just Friends (2005,  PG-13)
19
Commando (1985,  R)
20
Crank 2: High Voltage (2009,  R)
21
A Cinderella Story (2004,  PG)
22
Cinderella (1950,  G)
23
Ever After - A Cinderella Story (1998,  PG-13)
24
The Prince and Me (2004,  PG)
25
Around the World in 80 Days (2004,  PG)
26
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
27
Hancock (2008,  PG-13)
28
Spider-Man 4 (2011,  Unrated)
29
Spider-Man 3 (2007,  PG-13)
30
The Incredible Hulk (2008,  PG-13)
31
Weapon of Mass Destruction (2004,  Unrated)
32
Fantastic Four (2005,  PG-13)
33
Valentino Returns (1989,  R)
34
Pursuit of Equality (2004,  Unrated)
35
TerrorStorm: A History of Government-Sponsored Terrorism (2006,  Unrated)
36
9/11: Press for Truth (2006,  Unrated)
37
War Made Easy: How Presidents & Pundits Keep Spinning Us to Death (2007,  Unrated)
38
Terminator 3 - Rise of the Machines (2003,  R)
39
Collateral Damage (2002,  R)
40
Lord, Save Us from Your Followers (2008,  PG-13)
41
Fuel (2008,  Unrated)
42
Rambo: First Blood Part II (1985,  R)
43
Driven (2001,  PG-13)
44
2 Fast 2 Furious (2003,  PG-13)
45
The Italian Job (2003,  PG-13)
46
Four Brothers (2005,  R)
47
Training Day (2001,  R)
48
S.W.A.T. (2003,  PG-13)
49
The Fast and the Furious: Tokyo Drift (2006,  PG-13)
50
You Got Served (2004,  PG-13)
51
Transporter 3 (2008,  PG-13)
52
Seven Pounds (2008,  PG-13)
53
Hitch (2005,  PG-13)
54
How to Lose a Guy in 10 Days (2003,  PG-13)
55
50 First Dates (2004,  PG-13)
56
My Big Fat Greek Wedding (2002,  PG)
57
Pretty Woman (1990,  R)
58
Sex and the City (2008,  R)
59
High School Musical (2006,  Unrated)
60
Step Up (2006,  PG-13)
61
The Princess Diaries 2 - Royal Engagement (2004,  G)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments