My Favorite Movies


  fb1528902107's Rating My Rating
1
A Walk to Remember (2002,  PG)
2
The Bourne Supremacy (2004,  PG-13)
3
Phat Girlz (2006,  PG-13)
4
Love Notes (2007,  Unrated)
5
How to Lose a Guy in 10 Days (2003,  PG-13)
6
Tacones Lejanos (High Heels) (1991,  R)
7
The Weather Man (2005,  R)
8
EdTV (1999,  PG-13)
9
The Sum of All Fears (2002,  PG-13)
10
One Missed Call (2008,  PG-13)
11
Panic Room (2002,  R)
12
Red Letters (2000,  Unrated)
13
Shattered Dreams (1990,  Unrated)
14
Hostage (2005,  R)
15
Shark Tale (2004,  PG)
16
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
17
Braveheart (1995,  R)
18
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
19
The Matrix (1999,  R)
20
Dirty Dancing (1987,  PG-13)
21
Twilight (2008,  PG-13)
22
The Last Samurai (2003,  R)
23
Jerry Maguire (1996,  R)
24
Vanilla Sky (2001,  R)
25
High School Musical 3: Senior Year (2008,  G)
26
High School Musical (2006,  Unrated)
27
High School Musical 4: East Meets West (2008,  Unrated)
28
High School Musical 2 (2007,  G)
29
17 Again (2009,  PG-13)
30
High School Musical: The Concert (2007,  Unrated)
31
Titanic (1997,  PG-13)
32
Gladiator (2000,  R)
33
Grease (1978,  PG)
34
Mean Girls (2004,  PG-13)
35
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
36
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
37
Pretty Woman (1990,  R)
38
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
39
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
40
Wedding Crashers (2005,  R)
41
Bride Wars (2009,  PG)
42
Finding Nemo (2003,  G)
43
Shrek (2001,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments