My Favorite Movies


  fb1532241667's Rating My Rating
1
Un coeur en hiver (A Heart of Stone) (A Heart in Winter) (1993,  Unrated)
2
The Virgin Suicides (2000,  R)
3
Cyrano De Bergerac (1990,  PG)
4
Tchao pantin (1983,  Unrated)
5
Se souvenir des belles choses (Beautiful Memories) (2003,  Unrated)
6
Un taxi pour Tobrouk (Taxi for Tobruk) (1960,  Unrated)
7
Le Coeur des hommes (Frenchmen) (2003,  Unrated)
8
Tellement proches (2009,  Unrated)
9
Coup de tête (Hothead) (1979,  Unrated)
10
Train de Vie (Train of Life) (1999,  R)
11
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
12
36 quai des orfevres (2005,  Unrated)
13
Seven (Se7en) (1995,  R)
14
Garde à vue, (The Inquisitor Under Suspicion ) (2001,  PG)
15
Watchmen (2009,  R)
16
Battle Royale (Batoru Rowaiaru) (2001,  Unrated)
17
Z (1969,  PG)
18
Sophie Scholl: The Final Days (2006,  PG)
19
Downfall (Der Untergang) (2004,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments