My Favorite Movies


  fb1537023275's Rating My Rating
1
Non ci resta che piangere (Nothing Left to Do But Cry) (1985,  Unrated)
2
Reservoir Dogs (1992,  R)
3
Monty Python's Life of Brian (1979,  R)
4
The Big Lebowski (1998,  R)
5
Zelig (1983,  PG)
6
Forrest Gump (1994,  PG-13)
7
Pulp Fiction (1994,  R)
8
A Fistful of Dynamite (Duck, You Sucker) (Gił la testa) (1972,  R)
9
Monty Python's The Meaning of Life (1983,  R)
10
Amici miei (My Friends) (1975,  Unrated)
11
The Blind Swordsman: Zatoichi (2003,  R)
12
Play It Again, Sam (1972,  PG)
13
A Clockwork Orange (1971,  R)
14
Once Upon a Time in America (1984,  R)
15
Oldboy (2005,  R)
16
Per grazia ricevuta (Between Miracles) (1971,  Unrated)
17
Tu mi turbi (You Disturb Me) (You Upset Me) (1983,  Unrated)
18
Bananas (1971,  PG-13)
19
Hot Fuzz (2007,  R)
20
Hauru no ugoku shiro (Howl's Moving Castle) (2005,  PG)
21
Little Miss Sunshine (2006,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments