My Favorite Movies
| fb1547244145's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Notebook (2004, PG-13) |
|
| 2 |
The Matrix (1999, R) |
|
| 3 |
Wedding Crashers (2005, R) |
|
| 4 |
Braveheart (1995, R) |
|
| 5 |
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003, PG-13) |
|
| 6 |
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003, PG-13) |
|
| 7 |
Downfall (Der Untergang) (2004, R) |
|
| 8 |
Children Of Congo: From War To Witches (2008, Unrated) |
|
| 9 |
War of the Worlds (2005, PG-13) |
|
| 10 |
Korean War in Color (2002, Unrated) |
|
| 11 |
War in the Desert - The True Stories Behind the Gulf War 1991, the Six Day War 1967, and the Battle (1980, Unrated) |
|
| 12 |
World War II in Color - The British Story (, Unrated) |
|
| 13 |
De la guerre (On War) (2008, Unrated) |












