Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  fb1558429375's Rating My Rating
1
Drumline (2002,  PG-13)
2
Transformers (2007,  PG-13)
3
Wedding Crashers (2005,  R)
4
Finding Nemo (2003,  G)
5
NASCAR: The IMAX Experience (2004,  PG)
6
The Marine (2006,  PG-13)
7
21 (2008,  PG-13)
8
Forrest Gump (1994,  PG-13)
9
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
10
Meet The Fockers (2004,  PG-13)
11
School of Rock (2003,  PG-13)
12
2 Fast 2 Furious (2003,  PG-13)
13
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005,  PG-13)
14
Rocky (1976,  PG)
15
The Longest Yard (2005,  PG-13)
16
Austin Powers in Goldmember (2002,  PG-13)
17
Shrek 2 (2004,  PG)
18
Shrek (2001,  PG)
19
Wild Hogs (2007,  PG-13)
20
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby (2006,  PG-13)
21
Larry the Cable Guy: Health Inspector (2006,  PG-13)
22
Larry the Cable Guy: Morning Constitutions (2007,  Unrated)
23
Larry the Cable Guy's Star-Studded Christmas Extravaganza (2008,  Unrated)
24
Comedy Central Roast of Larry the Cable Guy (2009,  Unrated)
25
Larry The Cable Guy - Git-R-Done (2004,  Unrated)
26
Blue Collar Comedy Tour: One for the Road (2006,  Unrated)
27
Blue Collar Comedy Tour: The Movie (2003,  PG-13)
28
Witless Protection (2008,  PG-13)
29
Cars (2006,  G)
30
Delta Farce (2007,  PG-13)
31
Tokyo Mater (2008,  Unrated)
32
Mater and the Ghostlight (2006,  Unrated)
33
Dodgeball - A True Underdog Story (2004,  PG-13)
34
Michael Jackson's This Is It (2009,  PG)
35
300 (2007,  R)
36
Grease (1978,  PG)
37
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
38
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
39
The Godfather (1972,  R)
40
Scooby-Doo 2 - Monsters Unleashed (2004,  PG)
41
Scooby-Doo (2002,  PG)
42
Scooby-Doo on Zombie Island (1998,  Unrated)
43
Scooby-Doo and the Witch's Ghost (,  Unrated)
44
Scooby-Doo and the Alien Invaders (,  Unrated)
45
Scooby-Doo and the Cyber Chase (,  Unrated)
46
Aloha, Scooby-Doo! (2005,  Unrated)
47
Scooby-Doo and the Legend of the Vampire (,  Unrated)
48
Scooby-Doo and the Monster of Mexico (,  G)
49
Scooby-Doo and the Ghoul School (,  Unrated)
50
Scooby-Doo's Greatest Mysteries (2004,  Unrated)
51
Scooby-Doo Meets The Harlem Globetrotters (1972,  G)
52
Scooby-Doo's Spookiest Tales (2000,  Unrated)
53
Scooby-Doo in Arabian Nights (1994,  Unrated)
54
Scooby-Doo - Winter Wonderdog (2002,  Unrated)
55
Scooby-Doo and the Reluctant Werewolf (,  Unrated)
56
Scooby-Doo Goes Hollywood (1979,  Unrated)
57
Scooby-Doo! The Mystery Begins (2009,  PG)
58
Scooby-Doo and the Goblin King (,  Unrated)
59
Chill Out, Scooby-Doo! (2007,  G)
60
Scooby-Doo and the Samurai Sword (,  Unrated)
61
Scooby-Doo: Pirates Ahoy! (2006,  Unrated)
62
Scooby-Doo Meets the Boo Brothers (1995,  Unrated)
63
The Spongebob Squarepants Movie (2004,  PG)
64
SpongeBob SquarePants: Who Bob What Pants? (,  Unrated)
65
Great Moments in the History of Nascar (2003,  Unrated)
66
NASCAR: Chase for the Cup 2008 (2008,  Unrated)
67
Family Guy - Blue Harvest (2008,  Unrated)
68
Family Guy Presents Stewie Griffin: The Untold Story (,  Unrated)
69
Walk the Line (2005,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments