My Favorite Movies
| fb1562880476's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
10 Things I Hate About You (1999, PG-13) |
|
|
| 2 |
V for Vendetta (2006, R) |
|
|
| 3 |
Lords of Dogtown (2005, PG-13) |
|
|
| 4 |
The Breakfast Club (1985, R) |
|
|
| 5 |
When Harry Met Sally (1989, R) |
|
|
| 6 |
Office Space (1999, R) |
|
|
| 7 |
American Beauty (1999, R) |
|
|
| 8 |
Little Miss Sunshine (2006, R) |
|
|
| 9 |
Clerks (1994, R) |
|
|
| 10 |
The Notebook (2004, PG-13) |
|
|
| 11 |
The Holiday (2006, PG-13) |
|
|
| 12 |
Fast Times At Ridgemont High (1982, R) |
|
|
| 13 |
The Family Man (2000, PG-13) |
|
|
| 14 |
Step Up (2006, PG-13) |
|
|
| 15 |
Stand by Me (1986, R) |
|
|
| 16 |
Wedding Crashers (2005, R) |
|
|
| 17 |
Steel Magnolias (1989, PG) |
|
|
| 18 |
A Walk to Remember (2002, PG) |
|
|
| 19 |
Friends With Money (2006, R) |
|
|
| 20 |
Garden State (2004, R) |
|
|
| 21 |
Sleepless in Seattle (1993, PG) |
|
|
| 22 |
Remember the Titans (2000, PG) |
|
|
| 23 |
Friday Night Lights (2004, PG-13) |
|
|
| 24 |
The Virgin Suicides (2000, R) |
|
|
| 25 |
Monty Python and the Holy Grail (1975, PG) |
|
|
| 26 |
Cruel Intentions (1999, R) |
|
|
| 27 |
Clerks II (2006, R) |
|
|
| 28 |
Dogma (1999, R) |
|
|
| 29 |
Donnie Darko (2001, R) |
|
|
| 30 |
Zoolander (2001, PG-13) |
|
|
| 31 |
You, Me and Dupree (2006, PG-13) |
|
|
| 32 |
Titanic (1997, PG-13) |
|
|
| 33 |
She's All That (1999, PG-13) |
|
|
| 34 |
Rescue Heroes - The Movie (2003, Unrated) |
|
|
| 35 |
Knocked Up (2007, R) |
|



