My Favorite Movies


  fb1563055871's Rating My Rating
1
All About Eve (1950,  Unrated)
2
Rio Bravo (1998,  Unrated)
3
Metropolis (1927,  Unrated)
4
Ghost Busters (Ghostbusters) (1984,  PG)
5
The Philadelphia Story (1940,  Unrated)
6
The Goonies (1985,  PG)
7
Top Hat (1935,  Unrated)
8
The Lost Boys (1987,  R)
9
The Sound of Music (1965,  G)
10
Three Amigos! (1986,  PG)
11
Pulp Fiction (1994,  R)
12
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
13
Xanadu (1980,  PG)
14
Girls Just Want to Have Fun (1985,  PG)
15
The Cat and the Canary (1927,  Unrated)
16
Top Gun (1986,  PG)
17
True Grit (1969,  G)
18
Finding Nemo (2003,  G)
19
Sparrows (1926,  Unrated)
20
The Muppet Movie (1979,  G)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments