My Favorite Movies
| fb1563870207's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Twilight (2008, PG-13) |
|
| 2 |
Okuribito (Departures) (2009, PG-13) |
|
| 3 |
Meitantei Conan: Seiki matsu no majutsushi (Case Closed: The Last Wizard of the Century) (1999, PG) |
|
| 4 |
Meitantei Conan: Hitomi no naka no ansatsusha, (Detective Conan: Captured in Her Eyes) (2000, PG) |
|
| 5 |
Meitantei Conan: Tengoku no countdown, (Detective Conan: Count Down to Heaven) (2001, PG) |
|
| 6 |
Meitantei Conan: Tanteitachi no requiem (Detective Conan: The Private Eyes' Requiem) (2006, PG) |
|
| 7 |
Meitantei Konan: Bekā Sutorīto no bōrei, (Detective Conan: The Phantom of Baker Street) (2002, G) |
|
| 8 |
Meitantei Conan: Tokei-jikake no matenrou, (Case Closed the Movie: The Time Bombed Skyscraper) (1997, PG) |
|
| 9 |
Meitantei Conan: Ginyoku no kijutsushi (2004, G) |
|
| 10 |
The Day After Tomorrow (2004, PG-13) |
|
| 11 |
Charlie and the Chocolate Factory (2005, PG) |
|
| 12 |
Titanic (1997, PG-13) |







