My Favorite Movies


  fb1567832620's Rating My Rating
1
Across the Universe (2007,  PG-13)
2
Into the Wild (2007,  R)
3
Dances With Wolves (1990,  PG-13)
4
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
5
The Matrix (1999,  R)
6
The Sound of Music (1965,  G)
7
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
8
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
9
21 Grams (2003,  R)
10
Babel (2006,  R)
11
Ocean's Eleven (2001,  PG-13)
12
Ocean's Twelve (2004,  PG-13)
13
Ocean's Thirteen (2007,  PG-13)
14
Wanted (2008,  R)
15
Twelve Monkeys (12 Monkeys) (1995,  R)
16
The Matrix Revisited (2001,  R)
17
The Matrix Reloaded (2003,  R)
18
The Matrix Revolutions (2003,  R)
19
Spy Game (2001,  R)
20
Caballos Salvajes (1996,  Unrated)
21
Private Lives (2005,  Unrated)
22
Crossing Over (2009,  R)
23
Life or Something Like It (2002,  PG-13)
24
The Pelican Brief (1993,  PG-13)
25
Chronicle of an Escape (Cronica de una fuga) (2006,  R)
26
Cenizas del Paraiso (1997,  Unrated)
27
XXY (2007,  Unrated)
28
El Aura (The Aura) (2006,  Unrated)
29
Dying Young (1991,  R)
30
Surf's Up (2007,  PG)
31
The Body (2001,  PG-13)
32
The Crime of Padre Amaro (2002,  R)
33
Princesas (2005,  Unrated)
34
The Mask of Zorro (1998,  PG-13)
35
The Legend of Zorro (2005,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments