My Favorite Movies


  fb1568742471's Rating My Rating
1
Apocalypse Now (1979,  R)
2
Pulp Fiction (1994,  R)
3
Platoon (1986,  R)
4
300 (2007,  R)
5
First Blood (Rambo: First Blood) (1982,  R)
6
Kill Bill: Volume 1 (2003,  R)
7
Fight Club (1999,  R)
8
Kill Bill, Volume 2 (2004,  R)
9
Braveheart (1995,  R)
10
Gladiator (2000,  R)
11
The Notebook (2004,  PG-13)
12
My Dog Skip (2000,  PG)
13
Saving Private Ryan (1998,  R)
14
The Shawshank Redemption (1994,  R)
15
The Kite Runner (2008,  PG-13)
16
3:10 to Yuma (2007,  R)
17
Wyatt Earp (1994,  PG-13)
18
Bury My Heart at Wounded Knee (2007,  Unrated)
19
Simple Life of Noah Dearborn (1999,  PG)
20
Scarface (1983,  R)
21
Tombstone (1993,  R)
22
Leaving Las Vegas (1995,  R)
23
Little Miss Sunshine (2006,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments