My Favorite Movies


  fb1573354940's Rating My Rating
1
The Matrix (1999,  R)
2
300 (2007,  R)
3
Braveheart (1995,  R)
4
Fight Club (1999,  R)
5
Gladiator (2000,  R)
6
Pulp Fiction (1994,  R)
7
Sin City (2005,  R)
8
The Godfather (1972,  R)
9
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
10
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
11
The Departed (2006,  R)
12
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
13
The Shawshank Redemption (1994,  R)
14
V for Vendetta (2006,  R)
15
The Matrix Revolutions (2003,  R)
16
The Matrix Reloaded (2003,  R)
17
Forrest Gump (1994,  PG-13)
18
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
19
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
20
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
21
Transformers (2007,  PG-13)
22
Hostel: Part II (2007,  R)
23
Hostel (2006,  R)
24
Saw V (2008,  R)
25
Saw IV (2007,  R)
26
Saw III (2006,  R)
27
Saw VI (2009,  R)
28
Saw (2004,  R)
29
Saw II (2005,  R)
30
The Godfather, Part II (1974,  R)
31
The Godfather, Part III (1990,  R)
32
Kill Bill: Volume 1 (2003,  R)
33
Kill Bill, Volume 2 (2004,  R)
34
Nosferatu, eine Symphonie des Grauens (Nosferatu, a Symphony of Horror) (Nosferatu the Vampire) (1922,  Unrated)
35
Nosferatu a Venezia (Nosferatu in Venice) (Vampire in Venice) (1988,  R)
36
Necromentia (2009,  Unrated)
37
The Haunting in Connecticut (2009,  PG-13)
38
The Haunting (1999,  PG-13)
39
Texas Chainsaw Massacre: The Beginning (2006,  R)
40
The Texas Chainsaw Massacre (2003,  R)
41
The Texas Chainsaw Massacre (1974,  R)
42
Paranormal Activity (2009,  R)
43
Satanás (Satan) (2007,  R)
44
The Satanic Rites of Dracula (1974,  R)
45
Satan's School for Girls (2000,  Unrated)
46
Scary Movie (2000,  R)
47
Scary Movie 4 (2006,  PG-13)
48
Scary Movie 3 (2003,  PG-13)
49
Scary Movie 2 (2001,  R)
50
The Crow (1994,  R)
51
The Machinist (2004,  R)
52
Terminator Salvation (2009,  PG-13)
53
Terminator 3 - Rise of the Machines (2003,  R)
54
The Terminator (1984,  R)
55
Terminator 2: Judgment Day (1991,  R)
56
Final Destination (2000,  R)
57
Final Destination 2 (2003,  R)
58
Final Destination 3 (2006,  R)
59
The Final Destination (2009,  R)
60
Man on Fire (2004,  R)
61
10,000 B.C. (2008,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments