My Favorite Movies


  fb1598944792's Rating My Rating
1
Hatchet (2006,  R)
2
Groove (2000,  R)
3
Party Monster (2003,  R)
4
Human Traffic (2000,  R)
5
Night of the Demons (1998,  R)
6
The Adventures of Milo and Otis (Koneko Monogatari) (A Kitten's Story) (1986,  G)
7
Rent (2005,  PG-13)
8
I Am Omega (2007,  R)
9
Repo! The Genetic Opera (2008,  R)
10
The Toxic Avenger (1984,  R)
11
Class of Nuke 'Em High (1986,  R)
12
Popcorn (1989,  R)
13
The Evil Dead (1981,  NC-17)
14
Evil Dead 2 (1987,  R)
15
Poultrygeist: Night of the Chicken Dead (2009,  Unrated)
16
Friday the 13th (2009,  R)
17
Friday the 13th (1980,  R)
18
Friday the 13th Part 2 (1981,  R)
19
Friday the 13th Part 3 (1982,  R)
20
Friday the 13th - The Final Chapter (1984,  R)
21
Friday the 13th, Part V - A New Beginning (1985,  R)
22
Friday the 13th, Part VI - Jason Lives (1986,  R)
23
Friday the 13th Part VIII - Jason Takes Manhattan (1989,  R)
24
Friday the 13th Part VII - The New Blood (1988,  R)
25
Shriek if You Know What I Did Last Friday the 13th (2000,  R)
26
His Name Was Jason: 30 Years of Friday the 13th (2009,  Unrated)
27
Jason Goes to Hell - The Final Friday (1993,  R)
28
Jason X (2002,  R)
29
Freddy vs. Jason (2003,  R)
30
Child's Play (1988,  R)
31
Child's Play 2 (1990,  R)
32
Child's Play 3 (1991,  R)
33
Bride of Chucky (1998,  R)
34
Seed Of Chucky (2004,  R)
35
The Monster Squad (1987,  PG-13)
36
Gremlins (1984,  PG)
37
Gremlins 2 - The New Batch (1990,  PG-13)
38
Masters of the Universe (1987,  PG)
39
Night of the Living Dead (1968,  Unrated)
40
Asylum (House of Crazies) (1972,  PG)
41
Party Monster - The Shockumentary (1998,  Unrated)
42
The Godfather of Green Bay (2006,  R)
43
Evil Bong II: King Bong (2009,  Unrated)
44
Evil Bong (2006,  Unrated)
45
Dead Man's Hand (2007,  Unrated)
46
Alien vs. Hunter (2007,  Unrated)
47
2012 Doomsday (2007,  Unrated)
48
100 Million BC (2007,  Unrated)
49
Death Racers (2008,  Unrated)
50
Street Racer (2008,  Unrated)
51
War of the Worlds 2: The Next Wave (2008,  Unrated)
52
The Auteur (2008,  Unrated)
53
My Bloody Valentine 3-D (2009,  R)
54
My Bloody Valentine (1981,  R)
55
Saved! (2004,  PG-13)
56
Donnie Darko (2001,  R)
57
El Orfanato (The Orphanage) (2007,  R)
58
El Laberinto del Fauno (Pan's Labyrinth) (2006,  R)
59
The Return of the Living Dead (1985,  R)
60
A Nightmare on Elm Street (1984,  R)
61
A Nightmare on Elm Street 2 - Freddy's Revenge (1985,  R)
62
A Nightmare on Elm Street 3 - Dream Warriors (1987,  R)
63
A Nightmare on Elm Street 4 - The Dream Master (1988,  R)
64
A Nightmare on Elm Street 5 - The Dream Child (1989,  R)
65
Freddy's Dead - The Final Nightmare (1991,  R)
66
Wes Craven's New Nightmare (1994,  R)
67
Killer Party (The April Fool) (1986,  R)
68
Serial Mom (1994,  R)
69
The Wizard of Oz (1939,  G)
70
Transformers (2007,  PG-13)
71
Slither (2006,  R)
72
Scary Movie 2 (2001,  R)
73
Scary Movie 3 (2003,  PG-13)
74
Scary Movie 4 (2006,  PG-13)
75
Nowhere (1997,  R)
76
The Doom Generation (1995,  R)
77
Midsummer Night's Rave (2002,  R)
78
Rise: Story of Rave Outlaw Disco Donnie (2004,  Unrated)
79
Night of the Creeps (1986,  R)
80
The Garbage Pail Kids Movie (1987,  PG)
81
Beyond the Rave (2008,  Unrated)
82
Night of the Demons II (1994,  R)
83
The Gate (1987,  PG-13)
84
Howard the Duck (1986,  PG)
85
Scary Movie (2000,  R)
86
Night of the Demons (2010,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments