My Favorite Movies


  fb1602468189's Rating My Rating
1
8 Mile (2002,  R)
2
Spider-Man (2002,  PG-13)
3
American Pie (1999,  R)
4
Scary Movie (2000,  R)
5
Monsters vs. Aliens (2009,  PG)
6
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
7
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe (2005,  PG)
8
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
9
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
10
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
11
Saw (2004,  R)
12
Scream (1996,  R)
13
The Lion King (1994,  G)
14
Happy Feet (2006,  PG)
15
Madagascar (2005,  PG)
16
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
17
Scary Movie 2 (2001,  R)
18
Ice Age (2002,  PG)
19
Scary Movie 3 (2003,  PG-13)
20
Ice Age 2: The Meltdown (2006,  PG)
21
The Ring (2002,  PG-13)
22
The Matrix (1999,  R)
23
Shrek 2 (2004,  PG)
24
Finding Nemo (2003,  G)
25
The Lion King 2 - Simba's Pride (1998,  G)
26
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
27
Shark Tale (2004,  PG)
28
The Ring Two (2005,  PG-13)
29
Scream 3 (2000,  R)
30
Scream 2 (1997,  R)
31
Shrek (2001,  PG)
32
Saw III (2006,  R)
33
XXX (2002,  PG-13)
34
X-Men (2000,  PG-13)
35
XXX: State of the Union (XXX: The Next Level) (2005,  PG-13)
36
National Security (2003,  PG-13)
37
X-Men: The Last Stand (2006,  PG-13)
38
Snakes on a Plane (2006,  R)
39
Date Movie (2006,  PG-13)
40
Superhero Movie (2008,  PG-13)
41
Brother Bear 2 (2006,  G)
42
Brother Bear (2003,  G)
43
Sanning eller konsekvens (Truth or Dare) (1997,  Unrated)
44
Thriller (1983,  Unrated)
45
Charlie and the Chocolate Factory (2005,  PG)
46
The Hot Chick (2002,  PG-13)
47
Ice Age: Dawn of the Dinosaurs (Ice Age 3) (2009,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments