My Favorite Movies


  fb1606045100's Rating My Rating
1
Inglourious Basterds (2009,  R)
2
Billy Elliot (2000,  R)
3
Dazed and Confused (1993,  R)
4
Desperado (1995,  R)
5
Pride and Prejudice (2005,  PG)
6
Thumbsucker (2005,  R)
7
Gosford Park (2001,  R)
8
Gladiator (2000,  R)
9
Back to the Future (1985,  PG)
10
Lost in La Mancha (2003,  R)
11
Being John Malkovich (1999,  R)
12
Pulp Fiction (1994,  R)
13
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
14
Winky's Horse (Het Paard van Sinterklaas) (2005,  G)
15
Sleepy Hollow (1999,  R)
16
Sin City (2005,  R)
17
Spy Kids (2001,  PG)
18
Chocolat (2000,  PG-13)
19
When Harry Met Sally (1989,  R)
20
The Prestige (2006,  PG-13)
21
The Matrix (1999,  R)
22
Lethal Weapon 2 (1989,  R)
23
Dead Man (1995,  R)
24
Bonjour Monsieur Shlomi (2004,  Unrated)
25
Master and Commander: The Far Side of the World (2003,  PG-13)
26
Smoke (1995,  R)
27
Blue in the Face (1995,  R)
28
The Whole Nine Yards (2000,  R)
29
Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit (2005,  G)
30
Laban the Little Ghost: Spooky Time (Lilla spoket Laban: Spokdags) (2007,  Unrated)
31
Caro diario (Dear Diary) (Journal Intime) (1994,  Unrated)
32
The Hard Way (1991,  R)
33
Vingar av glas (Wings of Glass) (2000,  Unrated)
34
Death at a Funeral (2007,  R)
35
School of Rock (2003,  PG-13)
36
Monsters, Inc. (2001,  G)
37
Kill Bill: Volume 1 (2003,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments