My Favorite Movies


  fb1607165101's Rating My Rating
1
The Dark Knight (2008,  PG-13)
2
Iron Man (2008,  PG-13)
3
Pride and Prejudice (2005,  PG)
4
Beauty and the Beast (1991,  G)
5
21 (2008,  PG-13)
6
Benny & Joon (1993,  PG)
7
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
8
Casino Royale (2006,  PG-13)
9
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (2007,  R)
10
Alchemy (2005,  PG-13)
11
Dan in Real Life (2007,  PG-13)
12
Troy (2004,  R)
13
Wuthering Heights (1992,  PG)
14
Edward Scissorhands (1990,  PG-13)
15
Tim Burton's Corpse Bride (2005,  PG)
16
The Nightmare Before Christmas (2008,  PG)
17
Beetle Juice (Beetlejuice) (1988,  PG)
18
Sense and Sensibility (1995,  PG)
19
Alice in Wonderland (1951,  G)
20
The Little Mermaid (1989,  G)
21
A Walk to Remember (2002,  PG)
22
The Curious Case of Benjamin Button (2008,  PG-13)
23
The Notebook (2004,  PG-13)
24
10 Things I Hate About You (1999,  PG-13)
25
The Illusionist (2006,  PG-13)
26
The Prestige (2006,  PG-13)
27
I Am Sam (2002,  PG-13)
28
Mystic River (2003,  R)
29
Across the Universe (2007,  PG-13)
30
Dead Man Walking (1995,  R)
31
Sweeney Todd (2006,  Unrated)
32
Fast Times At Ridgemont High (1982,  R)
33
P.S. I Love You (2007,  PG-13)
34
27 Dresses (2008,  PG-13)
35
Batman Begins (2005,  PG-13)
36
Love Actually (2003,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments