My Favorite Movies
| fb1622951512's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Back to the Future (1985, PG) |
|
| 2 |
Godspell (1973, G) |
|
| 3 |
The Passion of the Christ (2004, R) |
|
| 4 |
Tommy Boy (1995, PG-13) |
|
| 5 |
Grumpy Old Men (1993, PG-13) |
|
| 6 |
My Fellow Americans (1996, PG-13) |
|
| 7 |
Finding Nemo (2003, G) |
|
| 8 |
Big Daddy (1999, PG-13) |
|
| 9 |
Happy Gilmore (1996, PG-13) |
|
| 10 |
Happy Feet (2006, PG) |
|
| 11 |
Shallow Hal (2001, PG-13) |
|
| 12 |
Get Smart (2008, PG-13) |
|
| 13 |
The Notebook (2004, PG-13) |
|
| 14 |
Transformers (2007, PG-13) |
|
| 15 |
Forrest Gump (1994, PG-13) |
|
| 16 |
Shrek (2001, PG) |
|
| 17 |
Madea Goes to Jail (2009, PG-13) |
|
| 18 |
Madea's Family Reunion (2006, PG-13) |
|
| 19 |
Meet The Browns (2008, PG-13) |
|
| 20 |
Big Momma's House (2000, PG-13) |
|
| 21 |
Freaky Friday (2003, PG) |
|
| 22 |
Friday (1995, R) |
|
| 23 |
Next Friday (2000, R) |
|
| 24 |
Friday After Next (2002, R) |
|
| 25 |
Guess Who (2005, PG-13) |
|
| 26 |
The Pacifier (2005, PG) |
|
| 27 |
Look Who's Talking (1989, PG-13) |
|
| 28 |
Look Who's Talking, Too (1990, PG-13) |
|
| 29 |
Garfield - The Movie (2004, PG) |
|
| 30 |
Meet the Parents (2000, PG-13) |
|
| 31 |
Meet The Fockers (2004, PG-13) |
|
| 32 |
Short Circuit (1986, PG) |
|
| 33 |
Short Circuit 2 (1988, PG) |
|
| 34 |
Road to Avonlea:The Movie (1990, G) |
|
| 35 |
Wild Hearts Can't Be Broken (1991, Unrated) |
|
| 36 |
Air Force One (1997, R) |
|
| 37 |
National Geographic: Inside American Power: Air Force One (2001, Unrated) |
|
| 38 |
Vegas Vacation (1997, PG) |
|
| 39 |
National Lampoon's Christmas Vacation (1989, PG-13) |
|
| 40 |
Nothing But Trouble (1991, PG-13) |
|
| 41 |
For Richer, for Poorer (1992, PG) |
|
| 42 |
Grumpier Old Men (1995, PG-13) |
|
| 43 |
Dennis the Menace (1993, PG) |
|
| 44 |
Home Alone (1990, PG) |
|
| 45 |
Home Alone 2: Lost in New York (1992, PG) |
|
| 46 |
Flight of the Navigator (1986, PG) |
|
| 47 |
Flight 93 (2005, PG-13) |
|
| 48 |
Some Like It Hot (1959, Unrated) |
|
| 49 |
The Seven Year Itch (1955, Unrated) |
|
| 50 |
Mr. Bean's Holiday (2007, G) |
|
| 51 |
Orange County (2002, PG-13) |
|
| 52 |
Back to the Future Part II (1989, PG) |
|
| 53 |
Back to the Future Part III (1990, PG) |



















































