My Favorite Movies
| fb1624686728's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Pulp Fiction (1994, R) |
|
| 2 |
Dirty Dancing (1987, PG-13) |
|
| 3 |
The Matrix (1999, R) |
|
| 4 |
Hotel California (2006, Unrated) |
|
| 5 |
Beach Balls (Beachballs) (1988, Unrated) |
|
| 6 |
The Decline of Western Civilization Part II: The Metal Years (1988, R) |
|
| 7 |
Life as a House (2001, R) |
|
| 8 |
Grand Canyon (1991, R) |
|
| 9 |
Spun (2003, R) |
|
| 10 |
Road Kings (Road Dogs) (2003, R) |
|
| 11 |
There's Something About Mary (1998, R) |
|
| 12 |
The Nightmare Before Christmas (2008, PG) |
|
| 13 |
Constantine (2005, R) |
|
| 14 |
The Blues Brothers (1980, R) |














