My Favorite Movies


  fb1647087058's Rating My Rating
1
Saving Private Ryan (1998,  R)
2
Fast and Furious (2009,  PG-13)
3
2 Fast 2 Furious (2003,  PG-13)
4
The Fast and the Furious (2001,  PG-13)
5
The Fast and the Furious: Tokyo Drift (2006,  PG-13)
6
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) (2000,  PG-13)
7
Gone in 60 Seconds (1974,  PG)
8
300 (2007,  R)
9
Braveheart (1995,  R)
10
Fight Club (1999,  R)
11
Gladiator (2000,  R)
12
Old School (2003,  R)
13
The Departed (2006,  R)
14
The Godfather (1972,  R)
15
Black Hawk Down (2001,  R)
16
Gangs of New York (2002,  R)
17
The Dark Knight (2008,  PG-13)
18
Traitor (2008,  PG-13)
19
Elf (2003,  PG)
20
Half Baked (1998,  R)
21
The Dirty Dozen (1967,  Unrated)
22
Dirty Dozen: The Next Mission (1985,  Unrated)
23
The Dirty Dozen: The Fatal Mission (1988,  Unrated)
24
Dirty Dozen: The Deadly Mission (1987,  Unrated)
25
Heartbreak Ridge (1986,  R)
26
Sniper (1993,  R)
27
Enemy at the Gates (2001,  R)
28
Hot Rod (2007,  PG-13)
29
The Kingdom (2007,  R)
30
Body of Lies (2008,  R)
31
44 Minutes (2003,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments