My Favorite Movies
| fb1662427259's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Julie & Julia (2009, PG-13) |
|
| 2 |
No Reservations (2007, PG) |
|
| 3 |
In the Weeds (2000, R) |
|
| 4 |
Waiting (2005, R) |
|
| 5 |
Ratatouille (2007, G) |
|
| 6 |
What Happens in Vegas (2008, PG-13) |
|
| 7 |
Wedding Crashers (2005, R) |
|
| 8 |
Failure to Launch (2006, PG-13) |
|
| 9 |
My Big Fat Greek Wedding (2002, PG) |
|
| 10 |
Wild Hogs (2007, PG-13) |
|
| 11 |
Surf's Up (2007, PG) |
|
| 12 |
Without A Paddle (2004, PG-13) |
|
| 13 |
Knocked Up (2007, R) |
|
| 14 |
How to Lose a Guy in 10 Days (2003, PG-13) |
|
| 15 |
Hitch (2005, PG-13) |
|
| 16 |
High Fidelity (2000, R) |
|
| 17 |
Coyote Ugly (2000, PG-13) |
|
| 18 |
Singles (1992, PG-13) |
|
| 19 |
10 Things I Hate About You (1999, PG-13) |
|
| 20 |
Dazed and Confused (1993, R) |
|
| 21 |
Mr. & Mrs. Smith (2005, PG-13) |
|
| 22 |
Shoot 'Em Up (2007, R) |
|
| 23 |
The Big Lebowski (1998, R) |
|
| 24 |
Shooter (2007, R) |
|
| 25 |
Casino Royale (2006, PG-13) |
|
| 26 |
Live Free or Die Hard (2007, PG-13) |
|
| 27 |
The Transporter (2002, PG-13) |
|
| 28 |
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) (2000, PG-13) |
|
| 29 |
Resident Evil - Apocalypse (2004, R) |
|
| 30 |
I Am Legend (2007, PG-13) |
|
| 31 |
300 (2007, R) |
|
| 32 |
Gladiator (2000, R) |
|
| 33 |
Waterworld (1995, PG-13) |
|
| 34 |
The Postman (1997, R) |


































