My Favorite Movies


  fb1665039389's Rating My Rating
1
28 Days Later (2003,  R)
2
A Midsummer Night's Sex Comedy (1982,  PG)
3
An American Werewolf in Paris (1997,  R)
4
American Beauty (1999,  R)
5
A Bronx Tale (1993,  R)
6
Celebrity (1998,  R)
7
Con Air (1997,  R)
8
Desperately Seeking Susan (1985,  PG-13)
9
Enough (2002,  PG-13)
10
East of Eden (1955,  PG)
11
Earth vs. the Flying Saucers (1956,  Unrated)
12
Everyone Says I Love You (1996,  R)
13
Fight Club (1999,  R)
14
Giant (1956,  G)
15
I Heart Huckabees (2004,  R)
16
Klute (1971,  R)
17
Kitten with a Whip (1964,  Unrated)
18
Husbands and Wives (1992,  R)
19
Immortal Beloved (1994,  R)
20
Interview with the Vampire (1994,  R)
21
Legend (1985,  PG)
22
Phantom of the Opera (1943,  Unrated)
23
The Players Club (1998,  R)
24
Little Miss Sunshine (2006,  R)
25
Manhattan (1979,  R)
26
Manhattan Murder Mystery (1993,  PG)
27
Rebel Without a Cause (1955,  PG-13)
28
Real Genius (1985,  PG)
29
Rosemary's Baby (1968,  R)
30
Sleeper (1973,  PG)
31
Super Size Me (2004,  PG-13)
32
The Doors (1991,  R)
33
The Bad Seed (1956,  Unrated)
34
The Ref (1994,  R)
35
The Man Who Fell to Earth (1976,  R)
36
This Is Spinal Tap (1984,  R)
37
Take the Money and Run (1969,  PG)
38
Valley Girl (1983,  R)
39
Unzipped (1995,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments