My Favorite Movies


  fb1669167094's Rating My Rating
1
Pulp Fiction (1994,  R)
2
Fight Club (1999,  R)
3
Dirty Dancing (1987,  PG-13)
4
Crash (2004,  R)
5
The Salton Sea (2002,  R)
6
The Dark Crystal (1982,  PG)
7
Legend (1985,  PG)
8
Donnie Darko (2001,  R)
9
Willow (1988,  PG)
10
Juno (2007,  PG-13)
11
Happy Accidents (2001,  R)
12
The Cutting Edge (1992,  PG)
13
The Narrows (2008,  R)
14
Staten Island (Little New York) (2009,  R)
15
Full Metal Jacket (1987,  R)
16
The Thirteenth Floor (1999,  R)
17
The Velocity of Gary (1999,  R)
18
Spanish Judges (1999,  R)
19
The Break-Up (2006,  PG-13)
20
The Cell (2000,  R)
21
Mystic Pizza (1988,  R)
22
Thumbsucker (2005,  R)
23
Dying Young (1991,  R)
24
The Newton Boys (1998,  PG-13)
25
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
26
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
27
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
28
Hustle & Flow (2005,  R)
29
Grease (1978,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments