Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  fb1676095451's Rating My Rating
1
You've Got Mail (1998,  PG)
2
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
3
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
4
Back to the Future (1985,  PG)
5
Interview with the Vampire (1994,  R)
6
The Skeleton Key (2005,  PG-13)
7
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
8
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004,  PG)
9
Harry Potter and the Half-Blood Prince (2009,  PG)
10
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007,  PG-13)
11
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) (2001,  PG)
12
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002,  PG)
13
Back to the Future Part II (1989,  PG)
14
Back to the Future Part III (1990,  PG)
15
The Narrows (2008,  R)
16
Twilight (2008,  PG-13)
17
The Jane Austen Book Club (2007,  PG-13)
18
The Birdcage (1996,  R)
19
The Lost Boys (1987,  R)
20
Lost Boys 2: The Tribe (2008,  R)
21
A Knight's Tale (2001,  PG-13)
22
Inkheart (2009,  PG)
23
Four Brothers (2005,  R)
24
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
25
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
26
How the Grinch Stole Christmas (2000,  PG)
27
How the Grinch Stole Christmas (1967,  G)
28
Hope Floats (1998,  PG-13)
29
10 Things I Hate About You (1999,  PG-13)
30
The Mummy (1999,  PG-13)
31
The Mummy Returns (2001,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments