Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  fb1678990083's Rating My Rating
1
Pulp Fiction (1994,  R)
2
Leningrad Cowboys Meet Moses (Leningrad Cowboys treffen Moses, Die) (1994,  Unrated)
3
Reservoir Dogs (1992,  R)
4
Barbarella (1968,  PG)
5
Kill Bill: Volume 1 (2003,  R)
6
Jackie Brown (1997,  R)
7
Edward Scissorhands (1990,  PG-13)
8
Tim Burton's Corpse Bride (2005,  PG)
9
Beetle Juice (Beetlejuice) (1988,  PG)
10
The Nightmare Before Christmas (2008,  PG)
11
Big Fish (2003,  PG-13)
12
Mars Attacks! (1996,  PG-13)
13
Twelve Monkeys (12 Monkeys) (1995,  R)
14
Seven (Se7en) (1995,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments