My Favorite Movies


  fb17016392's Rating My Rating
1
28 Days Later (2002,  R)
Click to Rate
2
The 40 Year Old Virgin (2005,  R)
Click to Rate
3
300 (2007,  R)
Click to Rate
4
A Clockwork Orange (1971,  R)
Click to Rate
5
Alien (1979,  R)
Click to Rate
6
Aliens (1986,  R)
Click to Rate
7
American Beauty (1999,  R)
Click to Rate
8
A Scanner Darkly (2006,  R)
Click to Rate
9
Battle Royale (Batoru Rowaiaru) (2001,  Unrated)
Click to Rate
10
Batoru rowaiaru II: Chinkonka (Battle Royale II) (2003,  Unrated)
Click to Rate
11
Black Mask (1998,  R)
Click to Rate
12
The Boondock Saints (1999,  R)
Click to Rate
13
The Craft (1996,  R)
Click to Rate
14
Donnie Darko (2001,  R)
Click to Rate
15
eXistenZ (1999,  R)
Click to Rate
16
Jet Li's Fearless (2006,  PG-13)
Click to Rate
17
Fight Club (1999,  R)
Click to Rate
18
Hostel (2006,  R)
Click to Rate
19
Hostel: Part II (2007,  R)
Click to Rate
20
House of Flying Daggers (Shi mian mai fu) (2004,  PG-13)
Click to Rate
21
Kibakichi (2005,  R)
Click to Rate
22
Kibakichi 2 (2004,  R)
Click to Rate
23
Kiss of the Dragon (2001,  R)
Click to Rate
24
Knocked Up (2007,  R)
Click to Rate
25
Lock, Stock and Two Smoking Barrels (1998,  R)
Click to Rate
26
Lucky Number Slevin (2006,  R)
Click to Rate
27
Mallrats (1995,  R)
Click to Rate
28
Pulp Fiction (1994,  R)
Click to Rate
29
Reservoir Dogs (1992,  R)
Click to Rate
30
Resident Evil (2002,  R)
Click to Rate
31
Resident Evil - Apocalypse (2004,  R)
Click to Rate
32
Romeo Must Die (2000,  R)
Click to Rate
33
Serenity (2005,  PG-13)
Click to Rate
34
Seven (Se7en) (1995,  R)
Click to Rate
35
Saw (2004,  R)
Click to Rate
36
Saw II (2005,  R)
Click to Rate
37
Saw III (2006,  R)
Click to Rate
38
Shaun of the Dead (2004,  R)
Click to Rate
39
Shooter (2007,  R)
Click to Rate
40
Sin City (2005,  R)
Click to Rate
41
Sleepy Hollow (1999,  R)
Click to Rate
42
Smokin' Aces (2007,  R)
Click to Rate
43
Snatch. (2001,  R)
Click to Rate
44
Stargate (1994,  PG-13)
Click to Rate
45
Starship Troopers (1997,  R)
Click to Rate
46
Super Troopers (2001,  R)
Click to Rate
47
Swordfish (2001,  R)
Click to Rate
48
Training Day (2001,  R)
Click to Rate
49
Unleashed (Danny the Dog) (2005,  R)
Click to Rate
50
Versus (2001,  Unrated)
Click to Rate
51
V for Vendetta (2006,  R)
Click to Rate
52
Waking Life (2001,  R)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments