My Favorite Movies
| fb1715516841's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Amelie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) (2001, R) |
|
| 2 |
Destiny (1998, Unrated) |
|
| 3 |
Monsieur Ibrahim et les fleurs du Coran (Monsieur Ibrahim) (2003, R) |
|
| 4 |
The Conversation (1974, PG) |
|
| 5 |
The Godfather (1972, R) |
|
| 6 |
Holly (2007, R) |
|
| 7 |
The Band's Visit (Bikur Ha-Tizmoret) (2008, PG-13) |
|
| 8 |
What Dreams May Come (1998, PG-13) |
|
| 9 |
The Sheltering Sky (1990, R) |
|
| 10 |
The Twilight Saga: New Moon (2009, PG-13) |









