Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  fb1735371781's Rating My Rating
1
Enemy of the State (1998,  R)
2
Eagle Eye (2008,  PG-13)
3
Live Free or Die Hard (2007,  PG-13)
4
Track Down (2000,  R)
5
The Bourne Identity (2002,  PG-13)
6
The Bourne Supremacy (2004,  PG-13)
7
The Bourne Ultimatum (2007,  PG-13)
8
The Hunt for Red October (1990,  PG)
9
Tears of the Sun (2003,  R)
10
Black Hawk Down (2001,  R)
11
Rules of Engagement (2000,  R)
12
Kill Bill: Volume 1 (2003,  R)
13
Kill Bill, Volume 2 (2004,  R)
14
The Last Samurai (2003,  R)
15
Sophie Scholl: The Final Days (2006,  PG)
16
The Pianist (2002,  R)
17
Valkyrie (2008,  PG-13)
18
Love Actually (2003,  R)
19
Notting Hill (1999,  PG-13)
20
You've Got Mail (1998,  PG)
21
I.Q. (1994,  PG)
22
The Thomas Crown Affair (1999,  R)
23
After the Sunset (2004,  PG-13)
24
The Italian Job (2003,  PG-13)
25
The Beach (2000,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments