My Favorite Movies
| fb1737058652's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Lean on Me (1989, PG-13) |
|
| 2 |
Coach Carter (2005, PG-13) |
|
| 3 |
The Boys of Baraka (2005, R) |
|
| 4 |
Passing Glory (1999, Unrated) |
|
| 5 |
Remember the Titans (2000, PG) |
|
| 6 |
Freedom Song (2000, Unrated) |
|
| 7 |
A Piece of the Action (1977, PG) |
|
| 8 |
Windtalkers (2002, R) |
|
| 9 |
Braveheart (1995, R) |
|
| 10 |
300 (2007, R) |
|
| 11 |
Hotel Rwanda (2004, PG-13) |
|
| 12 |
The Matrix (1999, R) |
|
| 13 |
Glory Road (2006, PG) |
|
| 14 |
Glory (1989, R) |
|
| 15 |
The Middle Passage (2001, Unrated) |
|
| 16 |
Gridiron Gang (2006, PG-13) |
















