My Favorite Movies


  fb1763467896's Rating My Rating
1
Grease (1978,  PG)
2
Fight Club (1999,  R)
3
Braveheart (1995,  R)
4
The Notebook (2004,  PG-13)
5
Forrest Gump (1994,  PG-13)
6
The Lost Boys (1987,  R)
7
Pretty Woman (1990,  R)
8
The Time Machine (2002,  PG-13)
9
Cocktail (1988,  R)
10
American Pie (1999,  R)
11
American Pie 2 (2001,  R)
12
American Pie Presents - Band Camp (2005,  R)
13
American Pie 5: The Naked Mile (2006,  R)
14
Halloween (2007,  R)
15
Halloween (1978,  R)
16
Halloween H2O (1998,  R)
17
Halloween - The Curse of Michael Myers (Halloween 6) (1998,  R)
18
Halloween - Resurrection (2002,  R)
19
Halloween II (1981,  R)
20
Halloween 4: The Return of Michael Myers (1988,  R)
21
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers (1989,  R)
22
The Haunting in Connecticut (2009,  PG-13)
23
P.S. I Love You (2007,  PG-13)
24
50 First Dates (2004,  PG-13)
25
Night at the Museum (2006,  PG)
26
What Happens in Vegas (2008,  PG-13)
27
21 (2008,  PG-13)
28
40 Days and 40 Nights (2002,  R)
29
Pearl Harbor (2001,  PG-13)
30
30 Days of Night (2007,  R)
31
Lucky Number Slevin (2006,  R)
32
Wicker Park (2004,  PG-13)
33
Sleepless in Seattle (1993,  PG)
34
Splash (1984,  PG)
35
Saving Private Ryan (1998,  R)
36
Jumper (2008,  PG-13)
37
Wild Hogs (2007,  PG-13)
38
Urban Cowboy (1980,  R)
39
My Best Friend's Wedding (1997,  PG-13)
40
The Best Little Whorehouse in Texas (1982,  R)
41
How to Lose a Guy in 10 Days (2003,  PG-13)
42
Smokey and the Bandit (1977,  PG)
43
What About Bob? (1991,  PG)
44
The House Next Door (2006,  Unrated)
45
The Good Girl (2002,  R)
46
Little Black Book (2004,  PG-13)
47
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) (2000,  PG-13)
48
Top Gun (1986,  PG)
49
Monster-in-Law (2005,  PG-13)
50
The Wedding Planner (2001,  PG-13)
51
Anaconda (1997,  PG-13)
52
Jersey Girl (2004,  PG-13)
53
Armageddon (1998,  PG-13)
54
The Sweetest Thing (2002,  R)
55
Vanilla Sky (2001,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments