My Favorite Movies
| fb1773241477's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Psy (1992, G) |
|
| 2 |
Nosferatu, eine Symphonie des Grauens (Nosferatu, a Symphony of Horror) (Nosferatu the Vampire) (1922, Unrated) |
|
| 3 |
Metropolis (1927, Unrated) |
|
| 4 |
Shanghai Express (1932, Unrated) |
|
| 5 |
Casablanca (1943, PG) |
|
| 6 |
The Godfather (1972, R) |
|
| 7 |
Rosemary's Baby (1968, R) |
|
| 8 |
Death Wish (1974, R) |
|
| 9 |
Taxi Driver (1976, R) |
|
| 10 |
Under Siege (1992, R) |
|
| 11 |
The Toxic Avenger (1984, R) |











