My Favorite Movies
| fb177600597's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Dark Knight (2008, PG-13) |
|
| 2 |
The Express (2008, PG) |
|
| 3 |
Spider-Man 3 (2007, PG-13) |
|
| 4 |
The Patriot (2000, R) |
|
| 5 |
The New World (2005, PG-13) |
|
| 6 |
The Notebook (2004, PG-13) |
|
| 7 |
Remember the Titans (2000, PG) |
|
| 8 |
Glory Road (2006, PG) |
|
| 9 |
Paved With Good Intentions (2006, Unrated) |
|
| 10 |
Saving Private Ryan (1998, R) |
|
| 11 |
A Walk to Remember (2002, PG) |
|
| 12 |
School of Rock (2003, PG-13) |
|
| 13 |
Transformers (2007, PG-13) |
|
| 14 |
Hitch (2005, PG-13) |
|
| 15 |
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007, PG-13) |
|
| 16 |
Forrest Gump (1994, PG-13) |
|
| 17 |
50 First Dates (2004, PG-13) |
|
| 18 |
Amazing Grace (2007, PG) |
|
| 19 |
Troy (2004, R) |
|
| 20 |
The Green Mile (1999, R) |
|
| 21 |
Mr. Deeds (2002, PG-13) |
|
| 22 |
Happy Gilmore (1996, PG-13) |
|
| 23 |
Billy Madison (1995, PG-13) |
|
| 24 |
Miracle (2004, PG) |
|
| 25 |
Vantage Point (2008, PG-13) |

























