My Favorite Movies
| fb1780254740's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Dead Heat (1988, R) |
|
| 2 |
Raising Waylon (2004, Unrated) |
|
| 3 |
The Negotiator (1998, R) |
|
| 4 |
Before Sunset (2004, R) |
|
| 5 |
Any Given Sunday (1999, R) |
|
| 6 |
Murder by Numbers (2002, R) |
|
| 7 |
Wedding Crashers (2005, R) |
|
| 8 |
Red Heat (1988, R) |
|
| 9 |
Stealing Harvard (2002, PG-13) |
|
| 10 |
Enough (2002, PG-13) |
|
| 11 |
Chill Factor (1999, R) |
|
| 12 |
Suburban Madness (2004, R) |
|
| 13 |
Around the Bend (2004, R) |
|
| 14 |
Ray (2004, PG-13) |
|
| 15 |
Poison Ivy (1992, R) |
|
| 16 |
Return to the Blue Lagoon (1991, PG-13) |
|
| 17 |
The Last Boy Scout (1991, R) |
|
| 18 |
Death Becomes Her (1992, PG-13) |
|
| 19 |
Twenty Bucks (1993, R) |
|
| 20 |
The New Guy (2002, PG-13) |
|
| 21 |
Lock Up (1989, R) |
|
| 22 |
Out of Sight (1998, R) |
|
| 23 |
Two Weeks Notice (2002, PG-13) |
|
| 24 |
The Notebook (2004, PG-13) |
|
| 25 |
Pulp Fiction (1994, R) |
|
| 26 |
Highwaymen (2004, R) |
|
| 27 |
The Departed (2006, R) |
|
| 28 |
Maid in Manhattan (2002, PG-13) |
|
| 29 |
Frequency (2000, PG-13) |
|
| 30 |
Man of the House (2005, PG-13) |
|
| 31 |
Carlito's Way (1993, R) |
|
| 32 |
Casino (1995, R) |
|
| 33 |
Scarface (1983, R) |
|
| 34 |
Thunderheart (1992, R) |
|
| 35 |
Hitch (2005, PG-13) |
|
| 36 |
John Q (2002, PG-13) |
|
| 37 |
The Sleeping Dictionary (2003, R) |
|
| 38 |
Ransom (1996, R) |
|
| 39 |
Secret Window (2004, PG-13) |
|
| 40 |
Another Day In Paradise (1997, R) |
|
| 41 |
The Man (2005, PG-13) |
|
| 42 |
Desperate Measures (1997, R) |
|
| 43 |
Friday Night Lights (2004, PG-13) |
|
| 44 |
Blood Diamond (2006, R) |
|
| 45 |
The Postman (1997, R) |
|
| 46 |
Suspect Zero (2004, R) |














































