My Favorite Movies


  fb1796995809's Rating My Rating
1
Star Trek (2009,  PG-13)
2
Transformers (2007,  PG-13)
3
Grease (1978,  PG)
4
Saw II (2005,  R)
5
Spider-Man (2002,  PG-13)
6
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005,  PG-13)
7
Sin City (2005,  R)
8
Saw (2004,  R)
9
Saw VI (2009,  R)
10
Saw III (2006,  R)
11
Saw IV (2007,  R)
12
Saw V (2008,  R)
13
Saw VII (2010,  R)
14
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back (1980,  PG)
15
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace (1999,  PG)
16
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi (1983,  PG)
17
Star Wars: Episode IV - A New Hope (1977,  PG)
18
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones (2002,  PG)
19
Transformers: Revenge of the Fallen (2009,  PG-13)
20
The Transformers - The Movie (1986,  PG)
21
Transformers 3 (2011,  PG-13)
22
Hellraiser (1987,  R)
23
Hellbound: Hellraiser 2 (1988,  R)
24
Hellraiser 3: Hell on Earth (1992,  R)
25
Hellraiser - Bloodline (1996,  R)
26
Hellraiser - Inferno (2000,  R)
27
Hellraiser - Hellworld (2005,  R)
28
Hellraiser VI - Hellseeker (2002,  R)
29
Hellraiser (2011,  Unrated)
30
Hellraiser - Deader (2005,  R)
31
Hellraiser: Prophecy (2006,  Unrated)
32
Spider-Man 3 (2007,  PG-13)
33
Spider-Man 2 (2004,  PG-13)
34
The Amazing Spider-Man (1977,  Unrated)
35
Spider-Man: Secret Wars (1997,  Unrated)
36
Spider-Man 4 (2011,  Unrated)
37
Spiderman (1990,  Unrated)
38
The Dark Knight (2008,  PG-13)
39
Batman Begins (2005,  PG-13)
40
Batman (1989,  PG-13)
41
Batman Returns (1992,  PG-13)
42
Batman Forever (1995,  PG-13)
43
Batman: The Movie (1966,  PG)
44
Batman - Mask of the Phantasm (1993,  PG)
45
Batman & Mr. Freeze - SubZero (1998,  Unrated)
46
Batman Beyond - Return of the Joker (2000,  PG)
47
Batman Gotham Knight (2008,  Unrated)
48
Batman Beyond - The Movie (1999,  Unrated)
49
Batman - Mystery of the Batwoman (2003,  PG)
50
Batman - Return to the Batcave (2005,  Unrated)
51
The Batman/Superman Movie (1998,  PG)
52
Fantastic Four (2005,  PG-13)
53
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer (2007,  PG)
54
The Fantastic Four (1994,  PG)
55
Daredevil (2003,  PG-13)
56
Blade - Trinity (2004,  R)
57
Blade (1998,  R)
58
Blade II (Blade 2) (2002,  R)
59
Blade Runner (1982,  R)
60
Star Trek - Nemesis (2002,  PG-13)
61
Star Trek - First Contact (1996,  PG-13)
62
Star Trek II - The Wrath of Khan (1982,  PG)
63
Star Trek Generations (1994,  PG)
64
Star Trek: The Motion Picture (1979,  G)
65
Star Trek IV - The Voyage Home (1986,  PG)
66
Star Trek III - The Search for Spock (1984,  PG)
67
Star Trek - Insurrection (1998,  PG)
68
Star Trek VI - The Undiscovered Country (1991,  PG)
69
Star Trek V - The Final Frontier (1989,  PG)
70
X-Men Origins - Wolverine (2009,  PG-13)
71
X-Men: The Last Stand (2006,  PG-13)
72
X2 (2003,  PG-13)
73
X-Men (2000,  PG-13)
74
Flash Gordon (1980,  PG)
75
Flash III: Deadly Nightshade (1992,  Unrated)
76
The Flash II: Revenge of the Trickster (1991,  Unrated)
77
Green Lantern: First Flight (2009,  PG-13)
78
The Green Lantern (2011,  Unrated)
79
Clerks II (2006,  R)
80
Clerks (1994,  R)
81
Clerks: The Lost Scene (2004,  Unrated)
82
Clerks (1995,  Unrated)
83
Mallrats (1995,  R)
84
Chasing Amy (1997,  R)
85
Dogma (1999,  R)
86
Jay and Silent Bob Strike Back (2001,  R)
87
Superman Returns (2006,  PG-13)
88
Superman (1978,  PG)
89
Superman II (1981,  PG)
90
Superman III (1983,  PG)
91
Superman IV - The Quest for Peace (1987,  PG)
92
Superman II: The Richard Donner Cut (2006,  PG)
93
Superman: Doomsday (2007,  PG-13)
94
Superman/Batman: Public Enemies (2009,  PG-13)
95
Superman: Brainiac Attacks (2006,  Unrated)
96
Superman: The Last Son of Krypton (1996,  PG)
97
Justice League: The New Frontier (2008,  Unrated)
98
TRON (1982,  PG)
99
Tron Legacy (2010,  Unrated)
100
Wonder Woman (2009,  Unrated)
101
Wonder Woman (2011,  Unrated)
102
Wonder Woman (1974,  Unrated)
103
Hulk (2003,  PG-13)
104
The Incredible Hulk (2008,  PG-13)
105
HULK VS. (2009,  PG-13)
106
The Incredible Hulk (1977,  Unrated)
107
The Incredible Hulk Returns (1988,  Unrated)
108
The Death of the Incredible Hulk (1990,  Unrated)
109
The Trial of the Incredible Hulk (1989,  Unrated)
110
Ultimate Avengers: The Movie (2006,  PG-13)
111
Ultimate Avengers 2: Rise of the Panther (2006,  PG-13)
112
Next Avengers: Heroes of Tomorrow (2008,  Unrated)
113
The Guyver (1991,  PG-13)
114
The Guyver 2 (1995,  R)
115
Guyver (2005,  Unrated)
116
Spaceballs (1987,  PG)
117
Young Frankenstein (1974,  PG)
118
Mary Shelley's Frankenstein (1994,  R)
119
Frankenstein Unbound (1990,  R)
120
Stargate (1994,  PG-13)
121
Stargate: The Ark of Truth (2008,  Unrated)
122
Stargate: Continuum (2008,  Unrated)
123
Stargate SG-1: Children of the Gods - Final Cut (2009,  Unrated)
124
Stargate Infinity (2002,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments