My Favorite Movies


  fb1827199584's Rating My Rating
1
The Wizard of Oz (1939,  G)
The Wizard of Oz
My very favorite movie of all time!!!!!!! Love it.
2
Round Numbers (1991,  R)
3
The Color Purple (1985,  PG-13)
4
The Deep End of the Ocean (1999,  PG-13)
5
Lovespell (1979,  Unrated)
6
A Thousand Acres (1997,  R)
7
Save the Last Dance (2001,  PG-13)
8
The Notebook (2004,  PG-13)
9
White Oleander (2002,  PG-13)
10
What Lies Beneath (2000,  PG-13)
11
I Love You, I Love You Not (1997,  PG-13)
12
Mr. Holland's Opus (1995,  PG)
13
Wicked (2001,  R)
14
Down to You (2000,  PG-13)
15
Riding in Cars with Boys (2001,  PG-13)
16
Romeo and Juliet (1968,  PG)
17
A Walk to Remember (2002,  PG)
18
Pretty Woman (1990,  R)
19
To Gillian on Her 37th Birthday (1996,  PG-13)
20
Hello Again (1987,  PG)
21
Captain Nuke and the Bomber Boys (Demolition Day) (1995,  PG)
22
The Breakfast Club (1985,  R)
23
Outrageous Fortune (1987,  R)
24
The Money Pit (1986,  PG)
25
Philadelphia (1993,  PG-13)
26
Beaches (1988,  PG-13)
27
Throw Momma from the Train (1987,  PG-13)
28
A League of Their Own (1992,  PG)
29
Evita (1997,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments