My Favorite Movies


  fb1828806650's Rating My Rating
1
The Haunting in Connecticut (2009,  PG-13)
2
Gladiator (2000,  R)
3
Grease (1978,  PG)
4
Old School (2003,  R)
5
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
6
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
7
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
8
Sin City (2005,  R)
9
The Godfather (1972,  R)
10
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
11
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
12
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
13
Transformers (2007,  PG-13)
14
Wedding Crashers (2005,  R)
15
300 (2007,  R)
16
The Uninvited (2009,  PG-13)
17
Paul Blart: Mall Cop (2009,  PG)
18
My Bloody Valentine 3-D (2009,  R)
19
Transformers: Revenge of the Fallen (2009,  PG-13)
20
Confessions of a Shopaholic (2009,  PG)
21
Night at the Museum 2: Battle of the Smithsonian (2009,  PG)
22
Bride Wars (2009,  PG)
23
The Proposal (2009,  PG-13)
24
The Hangover (2009,  R)
25
Prom Night (2008,  PG-13)
26
Buffy the Vampire Slayer (1992,  PG-13)
27
A Haunting in Georgia (2008,  Unrated)
28
The Haunting (1999,  PG-13)
29
An American Haunting (2006,  PG-13)
30
The Haunting of Hell House (The Ghostly Rental) (1999,  R)
31
The Haunting of Marsten Manor (2007,  PG)
32
The Exorcism of Emily Rose (2005,  PG-13)
33
The Exorcist (1973,  R)
34
Exorcist - The Beginning (2004,  R)
35
Exorcist II - The Heretic (1977,  R)
36
The Exorcist III (1990,  R)
37
The Exorcist Chronicles (2007,  Unrated)
38
Twilight (2008,  PG-13)
39
The Twilight Saga: New Moon (2009,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments