My Favorite Movies
| fb1832274214's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Notebook (2004, PG-13) |
|
| 2 |
Dirty Dancing (1987, PG-13) |
|
| 3 |
Forrest Gump (1994, PG-13) |
|
| 4 |
Grease (1978, PG) |
|
| 5 |
A Walk to Remember (2002, PG) |
|
| 6 |
Mean Girls (2004, PG-13) |
|
| 7 |
Old School (2003, R) |
|
| 8 |
Pretty Woman (1990, R) |
|
| 9 |
Father of the Bride (1991, PG) |
|
| 10 |
Father of the Bride Part II (1995, PG) |
|
| 11 |
50 First Dates (2004, PG-13) |
|
| 12 |
Tommy Boy (1995, PG-13) |
|
| 13 |
Black Sheep (1996, PG-13) |
|
| 14 |
Saving Private Ryan (1998, R) |
|
| 15 |
Major Payne (1994, PG-13) |
|
| 16 |
Save the Last Dance (2001, PG-13) |
|
| 17 |
Uncle Buck (1989, PG) |
|
| 18 |
Superdad (1973, G) |
|
| 19 |
The Monkey's Uncle (1965, Unrated) |
|
| 20 |
Cheaper by the Dozen (2003, PG) |
|
| 21 |
Cheaper by the Dozen 2 (2005, PG) |
|
| 22 |
American Pie (1999, R) |
|
| 23 |
White Chicks (2004, PG-13) |
|
| 24 |
Scary Movie (2000, R) |
|
| 25 |
2 Fast 2 Furious (2003, PG-13) |
|
| 26 |
E.T. - The Extra-Terrestrial (1982, PG) |
|
| 27 |
Ace Ventura: Pet Detective (1993, PG-13) |
|
| 28 |
A Cinderella Story (2004, PG) |
|
| 29 |
School of Rock (2003, PG-13) |
|
| 30 |
Ocean's Eleven (2001, PG-13) |
|
| 31 |
Meet The Fockers (2004, PG-13) |
|
| 32 |
The Longest Yard (2005, PG-13) |
|
| 33 |
The Thing Called Love (1993, PG-13) |
|
| 34 |
Stand by Me (1986, R) |
|
| 35 |
The Dark Knight (2008, PG-13) |
|
| 36 |
10 Things I Hate About You (1999, PG-13) |
|
| 37 |
Ski Patrol (1990, PG) |
|
| 38 |
The Sandlot (1993, PG) |
|
| 39 |
Ernest Goes to Camp (1987, PG) |
|
| 40 |
The Goonies (1985, PG) |
|
| 41 |
The Final Season (2007, PG) |
|
| 42 |
Home Alone (1990, PG) |
|
| 43 |
Home Alone 2: Lost in New York (1992, PG) |
|
| 44 |
8 Seconds (1994, PG-13) |
|
| 45 |
The Proposal (2009, PG-13) |
|
| 46 |
Forever Strong (2008, PG-13) |
|
| 47 |
The Godfather (1972, R) |
|
| 48 |
Newsies (1992, PG) |
|
| 49 |
Titanic (1997, PG-13) |















































