Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  fb1842627991's Rating My Rating
1
Dark Days (2000,  Unrated)
2
5 Sides of a Coin (2003,  Unrated)
3
Freestyle: The Art of Rhyme (2000,  Unrated)
4
DiG! (2004,  R)
5
Superfly (1972,  R)
6
36th Chamber of Shaolin (Shao Lin san shi liu fang) (1979,  Unrated)
7
Shaolin and Wu Tang (1981,  Unrated)
8
Rock the Bells (2007,  Unrated)
9
Chocolate (2008,  R)
10
Ip Man (Yip Man) (2008,  Unrated)
11
Five Deadly Venoms (1978,  R)
12
Beavis and Butt-Head Do America (1996,  PG-13)
13
The Big Lebowski (1998,  R)
14
Fargo (1996,  R)
15
True Romance (1993,  R)
16
Katt Williams: It's Pimpin' Pimpin' (2008,  Unrated)
17
Katt Williams: American Hustle (2007,  Unrated)
18
Katt Williams: The Pimp Chronicles: Pt. 1 (2006,  Unrated)
19
How High (2001,  R)
20
Dogtown and Z-Boys (2001,  PG-13)
21
Scarface (1983,  R)
22
GoodFellas (1990,  R)
23
The Borrowers (1998,  PG)
24
Ong-Bak (Ong Bak: Muay Thai Warrior) (2005,  R)
25
Ong Bak 2 (2009,  R)
26
Dave Chappelle's Block Party (2006,  R)
27
Amazon Women on the Moon (1987,  R)
28
Booty Call (1997,  R)
29
Don't Be a Menace to South Central While Drinking Your Juice in The Hood (1996,  R)
30
Space Jam (1996,  PG)
31
Blank Check (1994,  PG)
32
No Country for Old Men (2007,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments