My Favorite Movies


  fb199500835's Rating My Rating
1
Lonesome Dove (,  Unrated)
2
Madagascar (2005,  PG)
3
Waiting (2005,  R)
4
300 (2007,  R)
5
Gangs of New York (2002,  R)
6
Walk the Line (2005,  PG-13)
7
Old Yeller (1957,  G)
8
Fletch (1985,  PG)
9
Urban Cowboy (1980,  R)
10
Joe Dirt (2001,  PG-13)
11
Rio Bravo (1998,  Unrated)
12
Meet The Fockers (2004,  PG-13)
13
Once Upon a Time in the West (C'era una volta il West) (1968,  PG-13)
14
Varsity Blues (1999,  R)
15
Open Range (2003,  R)
16
Big Daddy (1999,  PG-13)
17
50 First Dates (2004,  PG-13)
18
Blazing Saddles (1974,  R)
19
Smokey and the Bandit (1977,  PG)
20
Super Troopers (2001,  R)
21
Dazed and Confused (1993,  R)
22
Convoy (1978,  PG)
23
Sweet November (2001,  PG-13)
24
Billy Madison (1995,  PG-13)
25
The Adventures of Ford Fairlane (1990,  R)
26
Kicking and Screaming (1995,  R)
27
Happy Gilmore (1996,  PG-13)
28
The Cowboys (1972,  PG)
29
Old School (2003,  R)
30
Sweet Home Alabama (2002,  PG-13)
31
School of Rock (2003,  PG-13)
32
Possums (1998,  Unrated)
33
Road Trip (2000,  R)
34
High Plains Drifter (1973,  R)
35
American Outlaws (2001,  PG-13)
36
My Name Is Nobody (Il mio nome è Nessuno) (1973,  PG)
37
Click (2006,  PG-13)
38
Wedding Crashers (2005,  R)
39
PCU (1993,  PG-13)
40
Lucky Number Slevin (2006,  R)
41
Heartbreak Ridge (1986,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments