Flixster
Movies on Demand
Sign Up
|
Login
No recent messages.
Loading...
Sending...
Sent!
Home
Movies
In Theaters
On Demand
On DVD
Trailers
Actors
Photos
News
Movies I Might Like
Rate Movies
Profile
My Profile
My Ratings
My Movies
My Actors
My Photos
My Videos
My Lists
Skins Gallery
Friends
My Friends
My Friends' Reviews
Find a User
Add Friends
My Conversations
Compatibility Test
People I May Know
Plan Movie Night
Community
People Like Me
People Online Now
Top User Charts
Forums
Flixster Wiki
Fun & Games
User Quizzes
Never-Ending Quiz
Personality Tests
Lists
Polls
Watch Now
Movies
TV
Videos
More Lists
|
Create a List
Top Lists
Related Lists
Horror
by
Lance
WiccaWitchcraft's new List
by
Tiffany
Let's See if I Get Sick of Halloween Before Hallow...
by
Harley
Movies I own, love and like
by
darren
blah
by
Kyle
View More Lists
Share this List
Share this link by email, IM, or post it anywhere
My Favorite Movies
Next list
Private
fb20618705's Rating
My Rating
1
28 Days Later
(2002, R)
2
300
(2007, R)
3
Trainspotting
(1996, R)
4
Closer
(2004, R)
5
Fight Club
(1999, R)
6
Lost In Translation
(2003, R)
7
Love Actually
(2003, R)
8
Pulp Fiction
(1994, R)
9
Factory Girl
(2006, R)
10
The Transporter
(2002, PG-13)
11
American Psycho
(2000, R)
12
2 Fast 2 Furious
(2003, PG-13)
13
A Clockwork Orange
(1971, R)
14
A Walk to Remember
(2002, PG)
15
Almost Famous
(2000, R)
16
Amelie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain)
(2001, R)
17
Austin Powers - International Man of Mystery
(1997, PG-13)
18
Austin Powers - The Spy Who Shagged Me
(1999, PG-13)
19
Austin Powers in Goldmember
(2002, PG-13)
20
Batman
(1989, PG-13)
21
Batman Begins
(2005, PG-13)
22
Batman Returns
(1992, PG-13)
23
Big Fish
(2003, PG-13)
24
Blow
(2001, R)
25
Breakfast at Tiffany's
(1961, Unrated)
26
Casino Royale
(2006, PG-13)
27
Cast Away
(2000, PG-13)
28
Children of Men
(2006, R)
29
Chocolat
(2000, PG-13)
30
Clerks
(1994, R)
31
Coming to America
(1988, R)
32
Crank
(2006, R)
33
Crash
(2004, R)
34
Cruel Intentions
(1999, R)
35
Cry Baby
(1990, PG-13)
36
Dazed and Confused
(1993, R)
37
Dirty Dancing
(1987, PG-13)
38
Disney's Aladdin
(1992, G)
39
Disturbia
(2007, PG-13)
40
Donnie Darko
(2001, R)
41
Edward Scissorhands
(1990, PG-13)
42
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind
(2004, R)
43
Ever After - A Cinderella Story
(1998, PG-13)
44
Garden State
(2004, R)
45
Ghost
(1990, PG-13)
46
Girl, Interrupted
(1999, R)
47
Gladiator
(2000, R)
48
Gone in 60 Seconds
(2000, PG-13)
49
GoodFellas
(1990, R)
50
Grease
(1978, PG)
51
Hairspray
(1988, PG)
52
Harry Potter and the Chamber of Secrets
(2002, PG)
53
Harry Potter and the Order of the Phoenix
(2007, PG-13)
54
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
(2004, PG)
55
Hostel
(2006, R)
56
How to Lose a Guy in 10 Days
(2003, PG-13)
57
I Am Legend
(2007, PG-13)
58
Interview with the Vampire
(1994, R)
59
Kill Bill: Volume 1
(2003, R)
60
Kill Bill, Volume 2
(2004, R)
61