My Favorite Movies
| fb21201614's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Sound of Music (1965, G) |
|
| 2 |
Mary Poppins (1964, G) |
|
| 3 |
The Wizard of Oz (1939, G) |
|
| 4 |
A League of Their Own (1992, PG) |
|
| 5 |
White Christmas (1954, Unrated) |
|
| 6 |
Newsies (1992, PG) |
|
| 7 |
Gone With the Wind (1939, G) |
|
| 8 |
Billy Elliot (2000, R) |
|
| 9 |
The Way We Were (1973, PG) |
|
| 10 |
Moonstruck (1987, PG) |
|
| 11 |
The Birdcage (1996, R) |
|
| 12 |
Mean Girls (2004, PG-13) |
|
| 13 |
Diary of a Mad Black Woman (2005, PG-13) |
|
| 14 |
Drop Dead Gorgeous (1999, PG-13) |
|
| 15 |
The Women of Camelot (2001, Unrated) |















