My Favorite Movies


  fb29707074's Rating My Rating
1
ShowBusiness: The Road to Broadway (2007,  PG)
2
The Phantom of the Opera (2004,  PG-13)
3
The Tollbooth (2006,  Unrated)
4
The Muppets' Wizard of Oz (2005,  Unrated)
5
Star Wars: The Clone Wars (2008,  PG)
6
Smile of April (,  Unrated)
7
Stargate: Continuum (2008,  Unrated)
8
Stargate: The Ark of Truth (2008,  Unrated)
9
Farscape: The Peacekeeper Wars (2004,  PG)
10
The Good Witch (2008,  Unrated)
11
Flawless (1999,  R)
12
Battlestar Galactica (2003,  Unrated)
13
Battlestar Galactica (1978,  PG)
14
Battlestar Galactica: The Second Coming (1999,  Unrated)
15
Stargate Infinity (2002,  Unrated)
16
Doctor Who: Time Crash (2007,  Unrated)
17
Doctor Who: The Infinite Quest (2007,  Unrated)
18
Doctor Who: A New Dimension (2005,  Unrated)
19
'Doctor Who': The Pertwee Years (1991,  Unrated)
20
'Doctor Who': The Tom Baker Years (1991,  Unrated)
21
'Doctor Who': Thirty Years in the Tardis (1993,  Unrated)
22
Designing 'Doctor Who' (2005,  Unrated)
23
The Story of 'Doctor Who' (2003,  Unrated)
24
Doctor Who: Beneath the Lights (2004,  Unrated)
25
Doctor Who: Beneath the Sun (2004,  Unrated)
26
Doctor... Who on Earth Is Tom Baker (1991,  Unrated)
27
The Antique 'Doctor Who' Show (1993,  Unrated)
28
Rent: Filmed Live on Broadway (2008,  Unrated)
29
Blade Runner (1982,  R)
30
Ask the Dust (2006,  R)
31
Across the Universe (2007,  PG-13)
32
Chicago (2002,  PG-13)
33
Broadway: The American Musical (2004,  Unrated)
34
Dracula's Daughter (1936,  Unrated)
35
A Dog's Breakfast (2007,  Unrated)
36
The Color Purple (1985,  PG-13)
37
National Treasure (2004,  PG)
38
Metropolis (1927,  Unrated)
39
Battlestar Galactica: Razor (2007,  Unrated)
40
Rent (2005,  PG-13)
41
Stargate (1994,  PG-13)
42
Serenity (2005,  PG-13)
43
The Wizard of Oz (1939,  G)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments